Přímka zazářila v soutěži ENZO BENCINI BARISTA CUP 2023! V celorepublikové konkurenci vybojovala 2. místo

Markéta Řeřuchová Hotelový management, Školní rok 2023-2024

V pátek dne 3. 11. 2023 se v Praze v rámci veletrhu FOR GASTRO A HOTEL konala napínavá soutěž baristů. První ročník soutěže ENZO BENCINI BARISTA CUP nabídl hotelovým školám se zaměřením na baristiku jedinečnou příležitost představit svůj um v nejlepším světle, a to v kategorii jednotlivců i týmů. V čele poroty stál uznávaný Roberto Trevisan, zakladatel Mistrovství baristů ČR a certifikovaný lektor Školy kávy, s.r.o., člen SCAE a zakladatel Mistrovství baristů ČR. Soutěžní atmosféru umocňovala účast sedmi škol z celé republiky.

Tři odvážní žáci čtvrtého ročníku oboru Hotelový management na znojemské Přímce – Zdeněk Pojer, Filip Weidenthaler a Vít Rybníček – spojili své síly a vytvořili nezaměnitelný tým.

Soutěžní disciplínu představovala příprava osmi kávových nápojů, zahrnující čtyři espressa a čtyři cappuccina, servírovaných v časovém limitu 10 minut. Během této doby musel každý barista také dokončit úklid svého pracoviště, což se stalo výzvou pro všechny soutěžící.

Hodnocení zahrnovalo chuťovou vyváženost, barvu krémy, konzistenci pěny, vizuální stránku nápojů, komunikaci baristy, servis nápoje a celkový dojem.

Naše škola si odnesla prestižní 2. místo v kategorii jednotlivců, a to díky mistrovskému výkonu Zdeňka Pojera. „Je třeba zdůraznit, že  Zdeněk byl opravdu vynikající a od prvního místa ho dělily pouze tři body. Kluci soutěžili jako tým, a to je podstatou pro jejich budoucí povolání F&B managera i život,“ uvedla s hrdostí Mgr. Věra Kuchařová, učitelka odborných předmětů.

Mgr. Iveta Šafratová