Den pro seniory v Městském divadle ve Znojmě

Markéta Řeřuchová Školní rok 2023-2024

Stejně jako každý rok jsme měli příležitost být u Dne pro seniory, který se konal dne 26. 9. 2023 v Městském divadle ve Znojmě.

Pohodu návštěvníků zde pomáhali vytvořit mimo jiné žáci naší školy. K šálku lahodné kávy nebo čaje, které jim připravili žáci oboru Kuchař – číšník si senioři mohli nabídnout perníčky od žákyň oboru Sociální činnost.

Je příjemné vidět radost na tvářích seniorů při kulturních akcích a naše žáky, kteří jim svou ochotou a obětavým přístupem rádi pomáhají. Zároveň jsme rádi za každou možnost, kdy se můžeme podílet na akcích Města Znojma či různých poskytovatelů sociálních služeb na Znojemsku. „… protože i k tomuto nás škola vede a učí nás být prospěšnými pro ostatní. Občas stačí málo a uděláme tak někomu dalšímu hezčí den“, shodly se žákyně oboru Sociální činnost. „Obdobný pocit měli i baristé, kteří byli rádi, že jejich káva šla na odbyt a spousta seniorů jim jejich práci pochválila“, sdělila Mgr. Zuzana Sedláková, učitelka odborného výcviku oboru Kuchař – číšník.

Mgr. Kateřina Lustigová, učitelka odborných předmětů oboru Sociální činnost

Mgr. Zuzana Sedláková, učitelka odborného výcviku oboru Kuchař – číšník