Když se žáci stanou učiteli

admin01 Aktuality, Školní rok 2021-2022

Žáci ZŠ Pražská Znojmo vařili se staršími spolužáky studujícími obor Kuchař-číšník. A učitelka byla jen tichým pozorovatelem.

„Během května jsem se šestkrát vydala se svými žáky do ZŠ Pražská Znojmo, abychom v jejich místní kuchyňce naučili šesťáky uvařit nejrůznější pokrmy. Každý připravoval hlavní chod a moučník, a to zapečené kuřecí maso se sýrem a opečenými bramborami a domácí tiramisu. Z mého pohledu se žákům vedlo opravdu skvěle a já jsem zde sloužila pouze jako tichý posluchač. Naši žáci společně s mladšími kolegy pokaždé předváděli bravurní samostatnou práci a já jsem ráda, že jsem toho mohla být součástí. Každá skupina byla samozřejmě jiná, ale vždy byl výsledek skvělý,“ sdělila Mgr. Zuzana Sedláková, učitelka odborného výcviku oboru Kuchař-číšník v SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

„Naše škola nám nabízí nespočet možností, jak se dále rozvíjet. Při této aktivitě jsem si toto povolání vyzkoušela i z jiného úhlu, a to z pohledu mistrové. Uvědomila jsem si, jak je daleko jednodušší být jen posluchačem a žákem. Zde jsme si vyzkoušeli být průvodcem, pomocníkem, prostě učitelem, který žákům vypomáhá, aby byl výsledek podle jeho představ. Myslím si, že nebudu přehánět, když řeknu za všechny, že to bylo náročné, ale podnětné! Tato akce se nám opravdu líbila a rádi si to v budoucnu zopakujeme,“ zhodnotila Leona Juráková, žákyně KČ3.A.

Vítejte ve světě kuchařů! Je to obor, v němž není problém najít uplatnění. V SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. má dlouholetou tradici, za zhruba šedesát let existence škola vychovala několik generací odborníků, skvělých kuchařů a číšníků. Zeptejte se, odkud je ten, který vás v restauraci obsluhuje. Určitě ze znojemské Přímky!

Mgr. Zuzana Sedláková a Mgr. Ludmila Karpíšková