Prodavač – duše kvalitního obchodu. Prodavač – oblíbená profese, která požívá úctu veřejnosti. Prodavačem můžeš být i ty…

admin01 Proč studovat na přímce

Pět deka, deset deka, dvacet deka, třicet deka, kilo chleba, kilo cukru, jeden rohlík, jedna veka, všechno máme, co kdo chcete, obchod kvete, jen si račte říct…

Text netřeba představovat. Opěvuje práci prodavače. Skutečného prodavače. Toho, jenž je duší právě toho obchodu, kam rádi chodíme, toho, kdo se na nás usměje, poradí. Slušného, znalého odborníka.

…A pro mou duši nevinnou pan vedoucí byl hrdinou, když po obědě začal prodávat. Měl jazyk mrštný jako bič a já byl z něho celý pryč a toužil jsem se prodavačem stát…

Dětská pokladna, dětské peníze, plastové pomeranče, banány, zelenina, pečivo… Také sis rád hrál na obchod a měl mrštný jazyk?  Splň si tedy svůj dětský sen a staň se prodavačem!

V rámci praktické výuky si přijdeš na finanční odměnu, získáš zajímavé benefity. Dostaneš se nejen do velkých obchodních řetězců, namátkou zmíním Kaufland, ale i do tradičních českých prodejen či obchůdků. A pokud přes prázdniny neseženeš brigádu, můžeš pracovat tam, kde jsi vykonával učební praxi. Jistě není náhodou, že mnoho absolventů zůstává věrno skupině COOP. Mnoho prodavačů, ale i kuchařů a číšníků, kteří získali výuční list v naší škole, tak mělo nedávno tu čest být součástí stých oslav výročí spotřebního družstva Jednota Moravský Krumlov, protože jsou léta jeho nedílnou součástí…

Lákavě zabalené kornouty plné čokoládových bonbonů. Mašlemi a balicími papíry naaranžované bonboniéry a dárky k různým příležitostem… Prodavač je výtvarník, umělec, estét, aranžér… Může kreativně řádit a povolovat uzdu své fantazii. Svůj um představuje při všech akcích, které naše škola každoročně pořádá. Od září až do června. Pro žáky 1. ročníků, to bys tedy mohl být i ty, při adaptačním kurzu. Zkušenosti předávají učitelé, ale zejména starší spolužáci. A pokud budeš chtít, pak už se zapojíš do všech akcí, které jsou určené žákům základních škol či jejich rodičům. Jistě ses mnohých sám účastnil, stačí je jen vyjmenovat, připomenout. Dny otevřených dveří v Miroslavi a v naší škole. Praktické seznámení se všemi obory naší školy při jedinečné celodenní akci Řemeslo má budoucnost. Vánoční výstava, určená široké veřejnosti, kde se po naaranžovaných balíčcích prodavačů jen zapráší! Nabídky praktických dovedností žáků budoucím středoškolákům na téma ukázka ozdobného balení dárků, jednání se zákazníkem. Muzejní noc. Různé exkurze. Mnohé soutěže. Zrovna v aranžování bodujeme!

…Pojďte všichni dovnitř, pozvěte si všechny známé, my vám dobrou radu dáme, neboť právě otvíráme, prodáváme, co kdo chcete, tak to máme, co nemáme, objednáme, všechno známe, všechno víme, poradíme, posloužíme…

Mgr. Květoslava Pykalová, vedoucí oboru Prodavač SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.