Anglická historie – zábavně a interaktivně

Markéta Řeřuchová Školní rok 2023-2024

Věděli jste, kolik manželek měl král Jindřich VIII. a že slovo „beef“ je francouzského původu?

Tyto informace a mnoho dalších zajímavostí se dozvěděli žáci a žákyně třinácti tříd naší školy ve dvou divadelních představeních „The History of England, Part 1“ (Historie Anglie, část 1), která ztvárnili členové mezinárodní divadelní společnosti „The Bear Educational Theatre“ z Prahy. Představení proběhla dne 11. října 2023 ve školní tělocvičně a navázala na loňský úspěch divadelní hry „The Detectives“ (Detektivové) od stejné společnosti.

Záměrem těchto interaktivních divadelních představení bylo umožnit žákům, aby si zábavnou formou procvičili angličtinu, dověděli se základní fakta ze starších dějin Anglie a zároveň je vtáhnout do děje prostřednictvím soutěže dvou týmů, na které byli žáci rozděleni. Soutěž spočívala v tom, že herci kladli otázky týkající se anglické historie a žáci na ně odpovídali. Dobrovolníkům bylo dokonce umožněno krátce si v představení zahrát. Skutečnost, že studenti na podněty a otázky reagovali, svědčí o tom, že anglickému podání rozuměli a hra je bavila.

Umělci byli velice spokojeni s tím, jak dobře bylo vše pro ně a jejich představení připraveno, jak o ně bylo postaráno a jak dobré bylo obecenstvo.

Z reakcí učitelů i žáků vyplývá, že představení se povedlo a svůj účel splnilo.

Věříme, že tuto divadelní společnost budeme moci na našem „podiu“ opět přivítat a zprostředkovat tak dalším žákům zážitky a zábavné procvičení anglického jazyka, které představení tohoto typu přináší. To je též přáním herců Patricka a Fadory.

PhDr. Karel Varhaník