Kosmetické služby z Přímky za novými znalostmi

Markéta Řeřuchová Aktuality, Školní rok 2022-2023

Exkurze ve firmě IREL v obci Miroslavské Knínice splnila očekávání budoucích odborníků oboru Kosmetické služby ze SOU a SOŠ SČMSD Znojmo s.r.o.

„Znalost složení kosmetických výrobků patří k základním znalostem odborníka v kosmetických službách, a tak jdeme vstříc zajímavým výzvám a nabídkám. Ve středu 10. května 2023 byla cílem žáků 2. a 3. ročníku obec Moravské Knínice, díky exkurzi ve firmě IREL jsme měli možnost nakouknout pod pokličku výroby kosmetických přípravků, například sprchových gelů, vlasové tinktury či krému proti atopickému ekzému,“ nastínila Bc. Jitka Fišerová, vedoucí oboru Kosmetické služby.

„Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací Od výběru přísad, jejich množství, přes míchání a přidávání stabilizátorů a konzervantů, až po naplnění, uzavírání a etiketování lahví, které procházejí další kontrolou, aby bylo vše v pořádku, než dojde k prodeji produktu. Plnicí linka byla také velice zajímavá. Firma IREL  se specializuje především na ostropestřec mariánský, který místní zemědělci pěstují jen pro tuto firmu a dále ho zpracovávají na granulovaný a sypký ostropestřec, který je určen k přímé spotřebě a je vhodný na zažívací obtíže či imunitu. Prošli jsme srdcem celé firmy, a to lisovnou ostropestřce, kde lisují olej zastudena, tudíž není zbaven účinných látek. Na vlastní kůži jsme poznali, že každá rostlina nebo bylinka má nějakou svoji specifickou vůni. Jestli bychom jeli znovu? Určitě!“ shodly se žákyně KO2.A.

„Jako zpestření a zakončení exkurze jsme se vydali do znojemského podzemí, kde jsme se zchladili, trochu i báli a hodili mince do studny přání. Nyní jen čekáme, zda se naše přání vyplní. Ovšem exkurze a zážitek byly splněny na jedničku,“ shrnula Bc. Jitka Fišerová.

Mgr. Ludmila Karpíšková