Kolečko praktických prezentací v ZŠ JUDr. Mareše Znojmo aneb Nadaní odborníci z Přímky opět inspirovali mladší spolužáky!

admin01 Aktuality, Školní rok 2022-2023

Nabídka praktických dovedností žáků má mezi nesčetnými aktivitami SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. své pevné místo. V dubnu žáci ukončili realizaci téměř desítky oborů v ZŠ JUDr. Mareše Znojmo, kam naskočili ze ZŠ Přímětice a Prosiměřice, další zastávkou ještě bude ZŠ Kravsko. Sečteno a dosud nepodtrženo, během školního roku 2022/23 žáci znojemské Přímky zrealizovali praktických prezentací téměř dvě desítky!

„Jednou z náplní předmětu Svět práce jsou i témata zaměřená na volbu budoucího povolání. Cílem prezentací bylo získat bližší představu o různých studijních oborech včetně následného uplatnění. Od ledna do dubna jsme v naší škole mohli přivítat odborníky ze SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o., kteří naše žáky 8. ročníku seznámili s jednotlivými obory, které na této střední škole studují. Tentokrát se nám představily obory Truhlář, Sociální činnost, Kuchař-číšník, Kosmetické služby, Kadeřník a Hotelový management. Nejcennější na této aktivitě shledávám, že předvedli praktické ukázky již získaných dovedností a že nechyběla diskuze o různorodých možnostech budoucího uplatnění na trhu práce. Středoškoláci si během prezentací vedli na výbornou a svoji roli lektorů zvládli s profesionálním přehledem,“ shrnula spolupráci mezi školami Mgr. Dana Škapová, výchovný poradce ZŠ JUDr. Mareše Znojmo.

Její slova doplňují hodnocení samotnými účastníky (zde namátkou, více si můžete přečíst na: Svět práce – ZŠ JUDr. Josefa Mareše a MŠ Znojmo (evokace.cz):

Milan: Obor Truhlář mě zaujal, ale na střední škole budu pokračovat jinde. Líbilo se mi, že když máte výuční list, můžete si na stejné škole dodělat maturitu. Je super, že si žáci mohou během studia něco vydělat. Hezké byly budky pro ptáky, které jsme měli jako ukázku práce žáků.

Ondra: Obor Sociální činnost měl zajímavý program o konzumaci potravin a poruchách příjmu potravy. Probírali jsme bulimii, mentální anorexii a jejich vliv na zdravotní stav člověka. Aktivně jsme se zapojili do připravených činností. Naším úkolem bylo například rozdělit chování člověka podle toho, jestli je zdravé nebo nezdravé. Tento program se mi moc líbil, měli to pěkně připravené a naučili nás hodně nového.

Bára, 8. A: Obor Kuchař-číšník předvedl barmanství. Moc se mi líbilo, jak umí manipulovat s těmi shakery.  To by mi vůbec nešlo Velmi oceňuji také to, jak se nám snažili všechno v klidu vysvětlit. Tento obor mě zajímá.

Petr, 8. D: Tato prezentace se mi zatím líbila nejvíc. Cokoli, co se dá sníst nebo vypít, je moje. A tyhle drinky mi chutnaly hodně. Byl jsem nadšený možností vyzkoušet si míchání drinků v praxi.

Třída 8. D: Prezentaci oboru Kuchař-číšník na téma stolování jsem si užila, byla skvělá. Určitě zkusím doma připravit v neděli tabuli. Koukala jsem, kolik je typů příborů a druhů skleniček. Bylo pro mě náročné pochopit, kam se na stůl co dává. Prostřený stůl vypadal moc hezky. Je super, že škola spolupracuje s různými restauracemi a kavárnami.

Tereza, 8. B: Prezentace oboru Kosmetické služby se mi moc líbila. Přemýšlím, že na tento obor půjdu. Líbilo se mi taky, že si mě studentky vybraly a nalíčily mě. Všechny byly velmi milé a šikovné.

Terezka, 8. B: Bylo to super. Dozvěděla jsem se něco o líčení a jak se správně starat o pleť. Obě slečny, které prezentovaly, byly mega sympatické a moc milé. Jde vidět, že se o svoji pleť starají, Po této prezentaci se budu o svoji pleť starat ještě lépe než dosud. Na konci prezentace jsme obdivovali, jak hezky studentky nalíčily Terku a Denču.

Jan, 8. D: Moc se mi to líbilo. Dozvěděl jsem se hodně věcí, jak se správně starat o pleť. Děvčata nám to velmi hezky vysvětlila. Myslím si, že se teď budu starat o pleť více. Děkuji moc, že jsem se mohl zúčastnit.

Katka, 8. D: obor Kadeřník se mi moc líbil, protože holky měly možnost nechat si udělat účesy. Zjistila jsem něco o typech barvení vlasů, a co obnáší být barber. A že kadeřník musí sledovat trendy celý svůj život. Ta soutěž na konci byla dobrá.

Evelína, 8. C: Líbilo se mi to. Celá hodina byla velmi zajímavá. Budu nad tímto oborem přemýšlet. Užila jsem si to.

Šimon, 8. B: Víťa top osobnost oboru Hotelový management. Ochutnávka kávy byla skvělá. Přehledná prezentace. Bavilo mě to, dozvěděl jsem se nové věci.

Ondřej, 8. D: Užil jsem si to. Tak jako kávu, kterou jsem si jakž takž udělal sám. Všichni byli příjemní. Obsluha byla dost zkušená. Škoda, že tohle je poslední obor, který se nám v rámci Přímky představil.

Žáci SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. v čele s truhláři opět dokázali, že při výběru svého povolání hřebíček na hlavičku rozhodně trefili!

Mgr. Ludmila Karpíšková