Za každou sebevědomou ženou stojí šikovná…

admin01 Proč studovat na přímce

krásná pleť, kosmetické ošetření, upravené obočí, prodlužování řas, masáž hlavy a ušních boltců, mikromasáž očního okolí, malování na obličej, pěstěná pokožkaupravené ruce, manikúra, gelové nehty, i-lack, masáže těla, peeling, detoxikace, depilace, čokoládové, medové a lymfatické masáže, anatomie těla, skořicový zábal, bahenní zábal, masáž zad lávovými kameny, parafín, masáž nohou a pedikúra, anticelulitidový program, vizážistika

Jistě jste podle indicií poznali. KOSMETIČKA. Stojí za krásou a sebevědomím žen. Výsledky její práce lahodí oku a prospívají tělu i duši.

Maturitní obor, který můžeš studovat v naší škole. Vítej ve světě vůně, čistoty, kreativity, estetiky a módních trendů…

Co bys měla vědět o studiu

 • je čtyřleté denní, podmínky přijetí – přijímací zkouška, ukončení vzdělání – maturitní zkouška
 • hodí se pro dívky, které mají dobrý vkus i smysl pro detail a rády komunikují s lidmi
 • první dny ve škole se při adaptačním kurzu seznámíš nejen se svými novými spolužačkami a učiteli, ale i se spoustou zajímavých informací souvisejících s oborem
 • během studia si můžeš vybrat z velké nabídky rekvalifikačních kurzů, seminářů, školení, díky nimž si prohloubíš své znalosti a získáš cenné zkušeností a dovedností
 • naučíš se, jak pečovat o celé tělo
 • první ročník je věnován péči o obličej, dekolt a ruce, naučíš se volit technologické postupy v souladu s diagnózou zákazníka, jeho individuálním přáním či módními trendy
 • ve druhém ročníku se staneš odbornicí v líčení, prodlužování řas a depilaci
 • ve třetím ročníku se věnujeme masážím těla a detoxikaci
 • čtvrtý ročník je zaměřen na péči o nohy a komplexní přípravě na maturitní zkoušku, absolvent rozpozná základní kožní choroby, při jejich léčení spolupracuje s dermatologem
 • v případě dobrých studijních výsledků můžeš absolvovat zahraniční odbornou stáž v rámci projektu Erasmus+

Jsme školou odbornou, tak se jistě těšíš na praxi

 • naše škola ti umožní vykonávat praxi ve školní provozovně, kterou navštěvuje i široká veřejnost
 • budeš pracovat s velmi kvalitními přípravky z přírodní kosmetiky, naučíš se je i vyrábět
 • pleť zákaznice budeš ošetřovat ultrazvukovou špachtlí, oceníš jednoduchou manipulaci a vysokou efektivitu
 • budeš součástí týmu, který spolupracuje s mnoha kosmetickými salony, namátkou Body and Soul či salon Eleganz
 • od druhého ročníku budeš moct praxi absolvovat i mimo školu
 • za svoji práci dostaneš zajímavé finanční ohodnocení

Možnosti po maturitě?

 • můžeš pokračovat ve studiu buď na vyšších odborných školách, nebo vysokých školách
 • další možností je otevřít si vlastní kosmetický salon – po nezbytném zapracování budeš schopna v oboru podnikat

V průběhu studia můžeš prezentovat obor, škola ti vytvoří výborné podmínky. A příští rok už se slova pochvaly, která nám zanechali návštěvníci, mohou týkat i tebe!

 • Přijeli jsme se školou na Den otevřených dveří do Miroslavi, kde Přímka prezentovala obory školy. Vůbec jsem nevěděla, který obor si na přihlášku napíšu. Jakmile mě kosmetičky namalovaly, měla jsem jasno. Chci být také takový profík.
 • Mě zase nadchla školní kosmetická provozovna, kterou jsem si prohlédla při Dnu otevřených dveří školy. Vůně, klid, čistota. Prošla jsem první učebnou kolem bílých lehátek, kde probíhala líčení, barvení obočí a řas a vůbec péče o pleť. Mě vedly kosmetičky do druhé učebny, kde dělají manikúru. Mým přáním byl i-lack. Odcházela jsem spokojená a rozhodnutá, co si na přihlášku napíšu.
 • Řemeslo má budoucnost. Tuto akci jsem absolvovala dokonce dvakrát, protože tam naše škola bere osmáky a deváťáky. Měla jsem vybráno už v osmičce, devítka to jen potvrdila. Kosmetičky nás totiž vzaly mezi sebe a dohlížely na to, jak zvládáme, co nám předvedly. Super akce! Už se těším, až budu mladší spolužáky učit já. 
 • Škola je moderní. Kosmetičky mají odborné učebny v přízemí. Pár kroků odsud jsou krásná tělocvična, gymnastický sál, posilovna. Nechybí kantýna a školní jídelna s obsluhou, ve 4. patře školy je školní bar s perfektní nabídkou, navíc otevřeno celé dopoledne! Zpětnou vazbu jsme psali přes QR kód, bylo to hned. Wifi free v celé škole. Prostě jdou s dobou.
 • Při Vánoční výstavě jsem byla ve škole s mamkou, chodíme tam každoročně. Využila možnosti nechat se nalíčit. Kosmetičky ještě jako bonus přidaly masáž rukou. Koupila jsem hned dárkový poukaz na ošetření pleti – mamka ho dostala na Vánoce. Provozovnu od té doby navštěvuje pravidelně.
 • Kosmetičky přijely přímo k nám na základku. Vybrali jsme si téma z jejich nabídky praktických dovedností žáků, týkalo se vizáže – kosmetičky představily druhy líčení i líčidla dekorativní kosmetiky a bodovaly, když denní líčení na našich děvčatech předvedly. Děvčata vzpomínala, jak své starší spolužačky ještě před pár lety potkávala na chodbě – a dnes jsou z nich odbornice na slovo vzaté. Příští rok si objednáme další téma: prodlužování a zahušťování řas. Náplň předmětu člověk a svět práce prakticky. Je radost vidět, jak se z deváťačky stává odbornice, že se v životě neztratí.
 • Šarm. Tradiční soutěž, v níž kosmetičky a kadeřnice porovnávají své umění s konkurencí. Jiná škola, jiná země. Přijeli jsme z Vizovic a máme zlato. Téma Ledové snění nám prostě sedlo. Porazili jsme Jihlavu, Žďár nad Sázavou, Břeclav, Třebíč, Šilheřovice, Salzburg. Skvělá akce, děkujeme, že ji vaše škola každoročně organizuje!

Hodnocení práce ústy odborníka pro nás hodně znamená

Vážený pane řediteli,

chtěl bych Vám velice poděkovat za spolupráci, kterou máme s vaší školou a to s oborem Kosmetička. Děvčata k nám dochází na odbornou praxi, kde se aktivně zapojují do chodu kosmetického salonu. Zároveň svojí ochotou a nadšením navštěvují brigádně kosmetický salon mimo školní docházku. S vaší kosmetickou provozovnou spolupracujeme i jako dodavatelé materiálu a jsme sponzorem školních soutěží pro obor Kosmetička. Věřím, že naše výborná spolupráce bude přetrvávat i nadále.

S pozdravem Jiří Prinke, Kosmetický salon Peggy Sage, dodavatel značky Peggy Sage

Kosmetičky z Přímky se těší na nové studentky i na všechny zákaznice. Na viděnou…

Veronika Mahr, vedoucí oboru Kosmetička SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

Mgr. Ludmila Karpíšková, výchovná poradkyně