Školní rok 2015/2016

Primea Products

2016_SS22016_SS1

V letošním školním roce dostali studenti třetího ročníku oboru Podnikání, obchod a služby (třída PS3.A) šanci vyzkoušet si podnikání a vedení firmy v praxi. Zapojili se totiž do mezinárodního vzdělávacího projektu neziskové organizace JA Czech.

Budoucí mladí podnikatelé založili studentskou firmu, kterou pojmenovali  Primea Products.

Firma je zaměřena na výrobu potravinářských produktů. „Naším nejúspěšnějším a zároveň prvním výrobkem jsou medové hrozny. Jsou to hrozny odrůdového červeného vína Vavřince, které jsou zavařeny v medově- octovém nálevu. Mají skutečně originální chuť. Snažíme se, aby výrobek vypadal co nejlépe, dobře chutnal a zaujal zákazníka. V příštím období budeme vyrábět další produkt, kterým jsou ořechy a mandle v čokoládě,“ vysvětluje prezidentka společnosti Eva Čapková.

Naše výrobky nabízíme na všech školních i mimoškolních akcích, kde je možnost si je zakoupit. Tyto produkty si můžete objednat i telefonicky.

Prezidentka společnosti

Eva ČAPKOVÁ

Tel.: +420 733 294 543

E-mail: ps2azn@post.cz

Webová stránka: http://primeaproducts-cz.webnode.cz

Zpráva k činnosti studentské firmy 2015-16

Ve školním roce 2015/16 nese studentská společnost název Primea Products.

Činnost firmy spočívá ve výrobě a prodeji produktu z vinné révy, vedlejším produktem jsou mandle a ořechy s čokoládou a karamelem. Studenti zaměřili pozornost nejen na dobrý výsledek své práce, ale pokusili se vytvořit společensky odpovědnou společnost.

Někteří členové se zúčastnili prezidentského tréninku ve Zlíně. Jiní studenti reprezentovali společnost v Hradci Králové, kde svůj výrobek měli možnost představit nejen svým vrstevníkům, ale i členům poroty. Studentskou společnost navštívil zástupce firmy Partners ze Znojma, který se studenty besedoval i o případných problémech, které se mohou při podnikání objevit. Celá studentská společnost se zúčastní Projektového dne v Brně. Studenti zde budou rozděleni do týmů, budou samostatně pracovat s konzultanty, zpracují projekt, který budou prezentovat, čímž získají cenné zkušenosti na soutěž studentských firem z celé ČR do Prahy. Část výdělku firmy bude věnována na nákup hraček pro Dětský domov ve Znojmě část na útulek pro psy.

Žáci podnikají s vlastním kapitálem, nesou zodpovědnost za svá rozhodnutí, učí se týmové práci i vzájemné komunikaci.

Představení firmy

Chtěla bych Vám představit naši firmu Primea Products, která vznikla v letošním školním roce 2015 a skládá se z mladých studentů ze školy Přímětická Znojmo,  oboru Podnikání, obchod, služby.

Naším cílem je uspokojit  zákazníky  novým výrobkem. Náš výrobek je produkt z hroznů ve speciálním medovém nálevu. Celý název jsou pikantní hrozny.  Výrobek je poctivě vyrobený a hrozny jsou ručně sbírané. Veškerou práci si děláme sami za doprovodu našich p. učitelek (Mgr. K. Pykalové a Ing. E. Bogdanové), které nám také pomáhají. Jezdíme na různé akce a svůj výrobek prezentujeme a snažíme se, aby všem chutnal a také, aby zaujal na první pohled.

Naše firma se skládá ze sedmi holek a z devíti kluků, takže jsme poměrně malá.   Snažíme se odvést dobrou práci.  Proč naši firmu provozujeme a proč jsme ji založili?  Důvodem je naučit se plnit úkoly, být odpovědný a hlavně umět dobře naložit  s finančními prostředky. Prezidentkou naší firmy je Eva Čapková. Pod sebou má i jiné  ředitele, kteří řídí dva nebo tři další lidi. Musíme se také naučit přijímat kritiku ostatních a umět se s ní vyrovnat. Úkolů je víc než dost. Tak hurá do práce! Konkurence ostatních studentských firem je opravdu obrovská.

Výdělek poputuje z části na charitu a zbytek peněz žáci použijí na školní potřebné věci nebo na maturitní ples, který se bude konat příští rok.