Obsah

Vzpomínkový jarmark

Typ: ostatní
Domácí med, medovina, burčák z božických hroznů, bylinky, ale i tkalcovský stroj, vyšívání deček a nádobí. To vše má společnou jednu věc. Jednu událost. A tou je Den otevřených dveří v Domově pro seniory v Božicích, který se konal v úterý 3. října.

Domácí med, medovina, burčák z božických hroznů, bylinky, ale i tkalcovský stroj, vyšívání deček a nádobí. To vše má společnou jednu věc. Jednu událost. A tou je Den otevřených dveří v Domově pro seniory v Božicích, který se konal v úterý 3. října. Celý dopolední i odpolední program probíhal formou jarmaku. U jeho realizace nechyběla asistence dlouholetých spolupracovníků, jimiž jsou studenti oboru Sociální činnost SOU a SOŠ SČMSD Znojmo na Přímětické. Ti pomáhali klientům nejen s výrobou svíček z medové plástve, ale třeba i se závěsnými ozdobami. To však není jediný obor, který se mohl na zmíněné akci prezentovat. Studentky čtvrtého ročníku Hotelnictví a turismu nechaly návštěvníky nahlédnout pod své ruce a představily jim tajemství a krásu carvingu – vyřezávání ovoce a zeleniny.

Žáci přistupovali ke své práci velmi odhodlaně. Nechyběla jim zodpovědnost, kreativita, empatie, úsměv a ochota. Ve spolupráci s klienty i personálem již nebyla vidět žádná známka nervozity a strachu a můžeme s radostí říci, že jsou to už zcela „hotoví“ pracovníci v sociálních službách.

Akci hodnotí studenti, vedení domova i samotní uživatelé jako velmi vydařenou.  Zajisté si všichni z dnešního dne odnesou spoustu krásných vzpomínek a naši žáci nové zkušenosti do další práce.

 Mgr. Marcela Sabová


Vytvořeno: 4. 10. 2017
Poslední aktualizace: 4. 10. 2017 06:34
Autor: Správce Webu