Obsah

Prezentace Armády ČR aneb Každý může být vojákem!

Typ: ostatní
V rámci spolupráce s Armádou ČR se v SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. uskutečnila setkání s nadrotmistrem Bc. Ondřejem Fialou, profesním poradcem Rekrutačního střediska Morava. Žáci končících ročníků maturitních i učňovských oborů měli 12. a 19. 3. 2018 možnost získat informace o tom, jaké to je být vojákem, neboť Armáda České republiky hledá do svých řad nové zájemce o službu.

V rámci spolupráce s Armádou ČR se v SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. uskutečnila setkání s nadrotmistrem Bc. Ondřejem Fialou, profesním poradcem Rekrutačního střediska Morava. Žáci končících ročníků maturitních i učňovských oborů měli 12. a 19. 3. 2018 možnost získat informace o tom, jaké to je být vojákem, neboť Armáda České republiky hledá do svých řad nové zájemce o službu.

„Nejvíce nás zaujal plat, to byla zajímavá částka. Výsluhu také každé povolání nemá, i to je velká výhoda. A možnost využívat rekreační střediska, tak to byla také hodně zajímavá informace,“ shodly se žákyně oboru Sociální činnost. Žáci oboru Podnikání, obchod a služby kvitovali možnost výběru různého pracovního místa anebo služby v zahraničí. Nadšeně odcházeli i žáci oboru Truhlář: „Nevěděli jsme, že pro práci u Armády ČR nemusí být maturita. Stačí splnit 4 podmínky: 18 let, občan ČR, minimálně vyučen, trestní bezúhonnost.“

Žáci mají o čem přemýšlet. Informací a možností je nepřeberně.

Tento program je určen jednak pro žáky střední školy, jednak pro učitele a proběhl v rámci projektu Podpora profesního a odborného rozvoje (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0006475), který je spolufinancován EU z Evropských strukturálních a investičních fondů v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

 

Mgr. Ludmila Karpíšková


Vytvořeno: 13. 3. 2018
Poslední aktualizace: 19. 3. 2018 08:25
Autor: Správce Webu